Center ZA zdravljenje avtizma, nevroGibanje in motnje govora
Osebna izkaznica
Dolgo ime: Center ZA zdravljenje avtizma, nevroGibanje in motnje govora
Kratko ime: Center ZA
Naslov: Mokrška 16C, 1000 Ljubljana
Kontakt
E pošta: info@centerza.com
Telefon: 031 620 121
Spletna stran: www.centerza.com
FB stran: Center ZA zdravljenje avtizma, nevroGibanje in motnje govora
Želite stopiti v stik s Centrom ZA?
Predstavitev
Naš cilj je približati potrebno pomoč otrokom z avtizmom in prestaviti terapijo iz kliničnih okvirov bolnic in zdr. domov v otrokovo vsakdanje okolje. Različni pristopi in tehnike, ki jih uporabljamo, omogočajo otroku celostno reorganizacijo možganov in s tem vplivajo na vse ravni otroka – čustvene, vedenjske, kognitivne, grobo in fino motorične, govorne in jezikovne.
Naš cilj je ponuditi učinkovite metode zdravljenja avtizma, odpraviti motnje govora in izboljšati funkcioniranje in organizacijo možganov
Izvajamo govorno terapijo po metodi VML in NevroGibanje po metodi Anat Baniel International.
NevroGibanje – po metodi Anat Baniel International®
Certificirana izvajalka metode nevrogibanja po Anat Baniel International metodi nudi terapevtske obravnave otrok s posebnimi potrebami, odraslih in starejših, kot tudi vrhunskih športnikov, glasbenikov in drugih umetnikov. Namen in cilj nevroGibalnih lekcij, je omogočiti celostno reorganizacijo in nadgradnjo nevrološkega sistema – z nežnimi gibi in osredotočeno pozornostjo izboljša otrokovo funkcioniranje in mu pomaga zapolniti izkušenjske vrzeli. S tem usmeri otroka na najboljšo možno pot razvoja in rasti.
VML – Verbal Motor Learning
Obravnava otrok z apraksijo, dispraksijo in podobnimi motnjami govora z metodo Motor Verbal Learning (VML), ki k učenju govora pristopa z vidika motoričnih principov učenja, kateri sicer izhajajo iz vrhunskega športa. Metoda, katero je razvil izraelski strokovnjak dr. Elad Vashdi (ki je bil tudi sam vrhunski športnik) črpa svojo visoko učinkovitost prav v motoričnih principih učenja, saj so motnje govora, ki izvirajo iz apraksije in podobnih motenj v svoji osnovi motnje sposobnosti motoričnega planiranja.
Različni pristopi in tehnike, ki jih uporabljamo, omogočajo otroku celostno reorganizacijo možganov in s tem vplivajo na vse ravni otroka – čustvene, vedenjske, kognitivne, grobo in fino motorične, govorne in jezikovne.
Zveza za avtizem Slovenije
Ulica Ivanke Uranjek 1
SI-3310 Žalec
Kontakt
E-mail: zveza.avtizem@gmail.com