Združenje bodi ZDRAV
Osebna izkaznica
Dolgo ime: Združenje bodi ZDRAV
Naslov: Budanje 92a, 5271 Vipava
Kontakt
E-pošta: info@zdravtizem.si
Spletna stran: www.avtizem.eu
FB stran: www.facebook.com/zdruzenje.zdrav
Želite stopiti v stik z Združenjem bodi ZDRAV?
Predstavitev
Združenje bodi ZDRAV je humanitarno društvo, ustanovljeno je bilo leta 2008 za pomoč osebam z avtizmom. Povezuje predvsem osebe z avtizmom in njihove družinske člane iz različnih slovenskih regij, včlanjenih pa je tudi več strokovnih delavcev, ki sodelujejo pri izvedbi programov društva.
Društvo pridobiva sredstva za izvajanje programov s kandidiranjem na javnih razpisih, z donacijami, članarino in prispevki uporabnikov. Vsebina programov je zato razpeta med potrebami uporabnikov in pogoji financerjev.
Društvo je svoje delovanje začelo predvsem s programi za informiranje in izobraževanje, s časom pa si je društvo uspelo zagotoviti več sredstev, zato lahko zadnja leta z izdatnim sofinanciranjem izvaja tudi finančno zahtevnejše terapevtske in rehabilitacijske programe ter programe vseživljenjskega učenja.
Informiranje in izobraževanje
Informiranje in izobraževanje poteka predvsem v obliki okroglih miz in predavanj za starše otrok z avtizmom, strokovne delavce in širšo zainteresirano javnost. Na spletni strani www.avtizem.eu društvo obvešča o aktualnem dogajanju, o novostih iz sveta in o dejavnostih društva. Informiranje pa poteka tudi preko socialnih omrežij – FB skupin.
Terapevtski programi
Terapevtski programi potekajo v obliki individualnih terapij in skupinskih delavnic, vključujejo se strokovnjaki z različnih področij – logopedija, taktilna integracija, delovna terapija, senzorna integracija, bal-a-vis-x, terapija s psom, učenje socialnih veščin, fotografiranje, zdrava prehrana… Terapevtske vsebine so vključene tudi v počitniške tabore vseživljenjskega učenja.
Rehabilitacija v zdraviliščih
Večkrat letno vikend ali 7-dnevna namestitev v toplicah ali ob morju z namenom izboljšanja psihofizičnega zdravja celotne družine. Skoraj vsi otroci z avtizmom obožujejo vodo in se v zdravilišču sprostijo, zato je v takšnem okolju pomoč strokovnega kadra učinkovitejša… Predavanja, delavnice in individualno svetovanje, psihoterapevtska podpora, plavanje, kolesarjenje, sprehodi in ogled lokalnih zanimivosti, druženje družin in izmenjava izkušenj…
Strokovnjaki so si enotni, da je izredno pomembna zgodnja obravnava, vendar pa številni starši ne poznajo možnosti, ki so že na voljo v Sloveniji za pomoč otrokom.
Zveza za avtizem Slovenije
Ulica Ivanke Uranjek 1
SI-3310 Žalec
Kontakt
E-mail: zveza.avtizem@gmail.com