Dobili smo prvo “SAM prijazno šolo”

Zveza NVO za avtizem je podelila priznaje prvi slovenski SAM prijazni šoli, ki je del projekta Avtizem – SAM z drugimi. OŠ Gradec iz Litije je 7. 6. 2018 prejela priznanje in zastavo. Prilagodili so učno okolje za oba otroka z avtizmom, ki se šolata pri njih, izvedel se je roditeljski sestanek s predavanjem za starše, dve razredni uri za sošolce obeh otrok z avtizmom in predavanje za vse zaposlene. Na dan podelitve so se posebej potrudili in pripravili kulturni program ob prejemu priznanja in tudi s tem izkazali spoštovanje do vseh, ki nam je mar za otroke z avtizmom in do otrok z avtizmom ter njihovih staršev. Hvala, OŠ Gradec, ga. Janja Hostnik in g. ravnatelj Damjan Štrus. Program SAM prijazna šola je za Zvezo NVO za avtizem izvedla Sabina Korošec Zavšek v okviru projekta Avtizem – SAM z drugimi, ki je sofinanciran s strani Ministrstva za zdravje.Na Zvezi NVO za avtizem Slovenije upamo, da se jim kmalu pridruži nova šola. In potem vedno več šol. Prispevek na RTV Slovenija si lahko pogledate tukaj.

Utrinki iz dogodka