Fotografija: vir.

Autism Europe je organizacija, ki združuje približno 90 organizacij iz 38 držav Evropske unije ter tudi nekaterih držav zunaj meja EU.

Ključna vloga Autism Europe je dvig zavedanja javnosti o poznavanju avtizma ter sodelovanje z Evropskimi institucijami, ki imajo pomembno vlogo pri sprejemanju zakonodaje s tega področja. Evropske institucije jih priznavajo kot »glas« oseb z avtizmom ter njihovih družin po Evropi.

Zveza za avtizem Slovenije je postala članica Autism Europe v maju 2018. V začetku novembra pa smo svoje članstvo s pomembno evropsko organizacijo še okrepili. Pridobili smo članstvo v upravnem odboru Autism Europe, kjer nas bo zastopala  naša prostovoljka, Barbara Žnidarko.

Članstvo v upravnem odboru bo osebam z avtizmom, njihovim družinam, društvom in drugim nevladnim organizacijam v Sloveniji omogočilo:

• več informacij o spremembah na zakonodajnem področju na nivoju EU
  • možnost sodelovanja v različnih projektih
  • možnost povezovanja z drugimi članicami Autism Europe
  • možnost podajanja svojega mnenja, težav, izzivov s katerimi se vsakodnevno soočajo na srečanjih članic Autism Europe

Veselimo se novih spoznanj, novih poznanstev ter novih izkušenj, ki jih bomo skupaj ustvarjali.

Članstvo v Autism Europe nam sofinancira Ministrstvo za zdravje v projektu Avtizem SAM z drugimi II.

Vaša Zveza za avtizem Slovenije