Spoštovani starši otrok z avtizmom!

Z žalostjo spremljamo dogodke, v katerih so poplave in plazovi prizadeli in uničili tako veliko slovenskih domov.

Verjamemo,  da je v katerem od njih doma tudi kakšen otrok ali mladostnik z avtizmom, ki ga takšne razmere zagotovo spravljajo v stisko, saj v takšnih razmerah ni več varnega doma in ni rutinskega življenja. Takšne razmere terjajo od vseh veliko strpnosti, prilagajanja in veliko fleksibilnosti, kar pa osebam z avtizmom predstavlja velik izziv.

Vemo, da je v takšnih razmerah  bivanje otroku ali mladostniku z avtizmom bistveno oteženo in da ste starši, poleg skrbi za razdejan dom, v skrbeh še za vašega otroka z avtizmom.

V okviru projekta Avtizem SAM z drugimi III izvajamo tudi individualno psiho-socialno podporo družinam z otrokom (vseh starosti)  z avtizmom.

Seveda se lahko na storitev prijavijo tudi družine, ki imajo otroka z avtizmom, pa niso žrtve poplav.

Prav tako izvajamo psihosocialno  podporo za študente z avtizmom. Sporočite na ta e naslov zvezasam3@gmail.com  , če takšno podporo potrebujete in dogovorili se bomo za termin (on-line ali v živo).

Projekt Avtizem SAM z drugimi III sofinancira Ministrstvo za zdravje. Vse storitve so za udeležence brezplačne.

(foto: https://pixabay.com/photos/people-girl-kid-child-flood-water-2561562/, 17.8.2023)