Loading dogodki

« Vsi dogodki

• Ta dogodek je minil.

Program izobraževanja asistentov/spremljevalcev otrok z avtizmom

29. februarja 2020 @ 9:00 - 17:00

Ponovno organiziramo izobraževanje asistentov oz. spremljevalcev otrok z avtizmom

Na Zvezi NVO za avtizem Slovenije si že dlje časa prizadevamo, da bi otroci z avtizmom, ki potrebujejo spremljevalca zaradi težav s komunikacijo in slabših prilagoditvenih spretnosti, imeli pravico do stalnega spremljevalca oz. asistenta v vseh vzgojno izobraževalnih programih. Spremljevalec bi otrokom pomagal v vrtcu ali v šoli pri aktivnem družbenem vključevanju, s čimer bi jim bila v večji meri zagotovljena inkluzija. Ker so otroci z avtizmom v svojem prilagajanju in v komunikaciji drugačni od vrstnikov, potrebujejo strokovni delavci in asistenti specifična znanja za uporabo posebnih strategij dela z njimi. Zato smo člani Zveze NVO za avtizem Slovenije pripravili izobraževanje, ki je namenjeno spremljevalcem in asistentom, ki delajo z otroki z avtizmom v vrtu ali v šoli. S pridobljenimi znanji bodo uspešneje premagovali vsakodnevne izzive pri svojem delu.

Izobraževanja se lahko udeležijo tudi vzgojiteljice, učiteljice ali svetovalne delavke v vrtcih in v šolah, ter osebe, ki so zaposlene kot osebni asistenti osebam z avtizmom z motnjo v duševnem razvoju.

Kotizacija

Kotizacija za izobraževanje je 270 eur na udeleženca, skupina šteje do 30 udeležencev. Če bo interes večji, bomo izvajali izobraževanje v več skupinah. Prijava je potrjena, ko je izvedeno plačilo kotizacije. V ceni 270 eur je vključeno celotno izobraževanje (predavanja, delavnice, supervizijska srečanja), gradivo, med dopoldanskim odmorom tudi kava in prigrizki, ter potrdilo, ki ga udeleženci prejmejo po zaključku celotnega izobraževanja (predvidoma  junija 2020).

Tisti udeleženci, ki si bodo izobraževanje plačali sami, imajo možnost, da plačajo kotizacijo v dveh obrokih:

• 150 eur ob prijavi na izobraževanje
  • 120 eur najkasneje do 10. 3. 2020.

O izobraževanju

Celotno izobraževanje se bo izvedlo v 4 sklopih po 8 pedagoških ur predavanj in delavnic.  Izobraževanje bo potekalo v Hotelu Atlantida v Rogaški Slatini, dodatnih 8 ur izobraževanja pa bodo udeleženci opravili v obliki supervizijskih srečanj po SKYPE- u. Udeleženci bodo ob koncu izobraževanja prejeli potrdilo o izobraževanju za 40 urno izobraževanje s programom izobraževanja. V kolikor bodo v posameznem sklopu predavanj odsotni, bodo potrdilo prejeli za toliko ur, kolikor se bodo dejansko udeležili izobraževanja.

Za vsa dodatna vprašanja v zvezi z izobraževanjem smo vam na voljo nabarbara.znidarko@gmail.com.

Prijave

Prijave sprejemamo do zasedenosti prostih mest ali najkasneje do ponedeljka, 24. 2.2020. Program bomo izvedli, če bo dovolj prijavljenih udeležencev.

V primeru neudeležbe vračamo že plačano kotizacijo pod naslednjimi pogoji:

• pisna odjava (na znidarko@gmail.com) do vključno 23. 2. 2020 – zadržimo 20 % kotizacije za manipulativne stroške odjave;
  • pisna odjava (na znidarko@gmail.com) od vključno 24. 2. 2020 dalje – zadržimo 50 % kotizacije za stroške odjave.

V primeru  odpovedi  izobraževanja s strani organizatorja povrnemo udeležencem  celotno že plačano kotizacijo. Pridružujemo si pravico do sprememb terminov izobraževanja zaradi višje sile (bolezni izvajalec ipd).

Več informacij

Več informacij o izobraževanju ter prijavni obrazec nanj najdete na tej povezavi.

Datum:
29. februarja 2020