Incidenca avtizma strmo narašča in znanost intenzivno išče vzroke za ta porast, obširne genetske raziskave niso dale odgovorov in vse bolj se izkazuje, da so za porast v veliki meri odgovorni okoljski dejavniki. Tudi v Sloveniji je precej staršev, ki so pri svojih otrocih opazili razvoj posameznih simptomov s spektra avtizma prav v času po cepljenju z obveznimi otroškimi cepivi.

Zveza nevladnih organizacij za avtizem Slovenije nasprotuje sprejetju predloga zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o nalezljivih boleznih (ZNB-B) in podpira mnenje varuhinje človekovih pravic, ki meni, da bi morali zakon o nalezljivih boleznih ustrezno dopolniti, še preden bi zaostrovali sankcije, ki bodo prizadele necepljene otroke in njihove starše.

V celoti lahko javno stališče Zveze NVO za avtizem Slovenije preberete tukaj.