• This event has passed.

Metode dela z otroki s SAM

30. marca 2019 - 11. maja 2019

Metode dela z otroki s SAM

Dodatno strokovno izobraževanje, ki je namenjeno spremljevalcem otrok z avtizmom v vrtcih in v osnovnih šolah

Zveza NVO za avtizem Slovenije je v letu 2017 prejela donacijo Ministrstva za zdravje za projekt Avtizem – SAM z drugimi. Kot pomembno nalogo so si člani Zveze v tem projektu zadali tudi izobraževanje asistentov/spremljevalcev otrok z avtizmom v vrtcu in v osnovni šoli. Zato v okviru projekta poteka tudi dodatno strokovno izobraževanje »Metode dela z otroki s SAM«, v obsegu 24 ur.

Udeleženci izobraževanja bodo prejeli program in gradivo predavanj v elektronski obliki. Tekom izobraževanja bodo spoznali značilnosti otrok s SAM (vedenje, razvojni mejniki, senzorne potrebe), nekatere metode in tehnike za pomoč otrokom s SAM, vlogo spremljevalca otroka s SAM, pomen lastnega odziva na otrokovo vedenje … Novo pridobljeno znanje jim bo v pomoč pri podpori otroku pri vsakodnevnih aktivnostih v vrtcu in v šoli.

Kdaj in kje?

1.sklop, sobota, 30. 3. 2019, od 12:00 do 19:00, 8 PU.

2.sklop, sobota,  6. 4. 2019, od 9:00 do 16:00, 8 PU.

3.sklop, sobota, 11. 5. 2019. od 9:00 do 16:00, 8 PU.

Izobraževanje bo potekalo na Osnovni šoli 27. julij Kamnik.

Prijava

Prijavnica se nahaja tukaj. Prijavnico pošljite do petka, 22. 3. 2019, oz. do zapolnitve mest na elektronski naslov: prijava.zveza.avtizem@gmail.com .

Število mest je omejeno (30 udeležencev). Pri prijavi imajo prednost spremljevalci in asistenti otrok z avtizmom v vrtcu in v osnovni šoli ter zgodnje prijave.

Kotizacija in potrdilo o izobraževanju

Izobraževanje je za udeležence brezplačno – program sofinancira Ministrstvo za zdravje v projektu Avtizem – SAM z drugimi. Po zaključenem izobraževanju bodo udeleženci prejeli potrdila o opravljenem 24 urnem dodatnem strokovnem izobraževanju.

Program se nahaja tukaj.

Izobraževanje je del projekta Avtizem – SAM z drugimi, ki je sofinanciran s strani Ministrstva za zdravje.

Start:
30. marca 2019